Dla słabowidzących Wersja standardowa Wersja tekstowa Wersja graficzna Oświadczenie o dostępności Mapa strony A A A

Od dnia 01.04.2021r.,  wszystkim klientom posiadającym „Umowę sprzedaży ciepła” oferujemy nowe możliwość uzyskania dodatkowych informacji na wniosek odbiorcy ciepła:

- e-fakturę w formie elektronicznej na e-maila

- wysyłanie powiadomień SMS o wystawieniu faktury.

Ponadto na każdorazowy odrębny wniosek  deklarujemy wysyłanie za pośrednictwem poczty elektronicznej:

- odczytów układów pomiarowych we wskazanym okresie,

- historii zużycia energii cieplnej,

- zestawienia faktur za dany okres,

- zestawienia wielkości sprzedaży energii cieplnej we wskazanym okresie.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

PEC Ciechanów prosi o ostrożność i ostrzega, że mogą się zdarzyć przypadki podszywania się za pracowników PEC przez osoby nie związane z firmą. Jednocześnie Spółka zawiadamia, że wszelkie informacje na temat zlecenia przez PEC jakiejkolwiek czynności związanej z inwentaryzacją lub przeglądem grzewczym mieszkania są nieprawdziwe.

W związku z tym przypominamy, że:
• Pracownik bądź pracownicy PEC nie pojawiają się w mieszkaniach prywatnych bez wcześniejszego uzgodnienia. Wszystkie inwentaryzacje, sprawdzenia instalacji lub inne wizyty pracowników PEC, odbywają się za wiedzą i zgodą Zarządu Wspólnoty, administratora – po wcześniejszym uprzedzeniu mieszkańców – np. poprzez wywieszanie ogłoszeń na tablicach ogłoszeniowych.
• Każdy pracownik PEC posiada ważną legitymację służbową - dokument potwierdzający pracę w PEC, którą jest zobowiązany pokazać na prośbę mieszkańca.
• Pracownicy PEC poruszają się w odzieży służbowej oznaczonej logotypem PEC Ciechanów:

 

logo.png

Auta służbowe również oznaczone są powyższym logotypem

W razie wystąpienia podobnych sytuacji, w celu upewnienia się czy dana osoba wykonuje czynności na zlecenie PEC, prosimy o kontakt z

POGOTOWIEM Ciepłowniczym


Alarmowy numer telefonu
23 672 27 32, 601 477 790 24h
23 672 38 51 22:00-7:00

 

Konkurs plastyczny

Zachęcamy także do wzięcia udziału w naszym corocznym konkursie plastycznym „Ciepło systemowe kontra niska emisja”.

Zadaniem dzieci będzie zilustrowanie dowolnej sceny z bajki „Czerwony Kapturek w mieście” za pomocą  wybranej przez siebie formy plastycznej, np. wydzieranka, wyklejanka, etc.

obrazek 2.jpg

Konkurs kierowany jest do dzieci z klas „0”, „I” i „II” szkół podstawowych i zostanie przeprowadzony za pośrednictwem szkół- placówka zamierzająca uczestniczyć w konkursie potwierdza to wysyłając zgłoszenie na adres Organizatora do 15 marca 2021 (wzór zgłoszenia- załącznik nr 1).

Każdy z uczestników musi dołączyć także wypełnioną przez rodzica zgodę na przetwarzanie danych osobowych (zgoda RODO).

Zdjęcie lub skan prac konkursowych możecie wysłać do nas mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 marca 2021 r.

Prace konkursowe mają być wykonane samodzielnie.

W trosce o odpowiednią jakość przesyłanych do nas zdjęć  (nagrodzone prace znajdą się w kalendarzu PEC na rok 2022)  wprowadzamy pewne ograniczenia techniczne:

  • przynajmniej 16Mpix czyli 4608 x 3456 pix w formacie JPEG lub PNG do rozmiaru pliku max 10MB.

Prosimy też o to, by wysyłać jedno zdjęcie w jednym e-mailu.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci z klas 0, I, II szkół podstawowych.

Regulaminy konkursowe dostępne są tutaj.

 Obrazek 1.jpg

Poznałeś już naszego Czerwonego Kapturka i jego ekipę?

Chcesz by Twoje dziecko wzięło udział w nagraniu audiobooka?

Wypełnij formularz i prześlij do nas nagranie swojego dziecka!

Do dzieła!

 

Nagrajmy razem audiobooka!

PEC Ciechanów zaprasza wszystkich uczniów ze szkół podstawowych na terenie Ciechanowa do wyjątkowego konkursu, gdzie nagrodą będzie udział w nagraniu audiobooka Lekcji ciepła. Akcja rozpoczyna się już dziś, 15 lutego.

Konkurs jest nawiązaniem do organizowanej corocznie akcji edukacyjno- ekologicznej, gdzie uczymy dzieci czym jest ciepło i jak racjonalnie z niego korzystać. W tym roku uczniowie  uczestniczyli w niej w innej niż zazwyczaj formie- teatrzyków radiowych w Radiu Rekord Mazowsze na 88,7 FM.  To pierwszy taki projekt organizowany przez PEC.  

Wystarczy wysłać zgodę rodzica za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej PEC Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dołączając krótkie nagranie tekstu, plik MP3, wybranej przez siebie postaci z bajki- może to być Czerwony Kapturek, Babcia czy Kot Klucha...

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 marca 2021 r.

Wszystkie bajki dostępne są na www.lekcjeciepla.pl

 

Co dalej?

Zwycięzcy otrzymają drogą e-mailową plik z zeskanowaną, wybraną częścią książek z serii „Czerwony Kapturek w mieście”. Otrzymane teksty trzeba będzie przeczytać i nagrać, a następnie odesłać mailem zwrotnym do PEC.

Organizatorem konkursu jest PEC Ciechanów Sp. z o.o. w Ciechanowie we współpracy z COEK STUIDIO. Patronem medialnym akcji jest Radio Rekord Mazowsze na 88,7 FM.

Regulamin konkursu audiobook dostępny tutaj.

Zapraszamy!

plakat_pec (4).jpg

 

 .

 Poprawa bezpieczeństwa dostaw ciepła

W trosce o odbiorców, nasza Spółka rozpoczyna w tym roku m.in. realizację czterech dużych sieciowych zadań inwestycyjnych, których efektem będzie poprawa bezpieczeństwa dostaw ciepła:

  1. Rozgrupowanie węzła grupowego w budynku przy ul. Batalionów Chłopskich 5
  2. Rozgrupowanie węzła grupowego w budynku przy ul. Batalionów Chłopskich 17
  3. Rozgrupowanie węzła grupowego w budynku przy ul. Armii Krajowej 20
  4. Przebudowa odcinka sieci ciepłowniczej kanałowej na sieć preizolowaną wraz z przyłączami wzdłuż ul. Robotniczej.

W ramach realizacji zadań 1, 2, 3, kolejni odbiorcy zyskają możliwość efektywnego gospodarowania ciepłem poprzez zastosowanie indywidualnego sterowania wg. temperatury zewnętrznej (sterownie pogodowe) dedykowanego dla każdego z poszczególnych budynków. (Poniżej szcegółowe informacje na ten temat)

Dodatkową korzyścią dla mieszkańców rozgrupowanych budynków jest zmiana taryfy rozliczeniowej z Grupy Taryfowej A1 na Grupę Taryfową A2 co w efekcie finalnym przeniesie się na obniżenie rachunków za energie cieplną. Prace budowlane na zadaniu 1,2 zostały rozpoczęte.

Spółka na realizację ww. zadań inwestycyjnych pozyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych.

Planowany termin zakończenia prac inwestycyjnych na powyższych zadaniach: 15.09.2021r. Aktualnie rozpoczęto już roboty ziemne. Za utrudnienia, które mogą powstać w wyniku realizacji tych zadań przepraszamy.

 

Sterowanie Twoim ciepłem dzięki automatyce pogodowej to standard w PEC Ciechanów

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku dzięki zastosowaniu automatyki pogodowej przez cały rok ma bardzo duży wpływ na stan nieruchomości. Chroni ją przed zawilgoceniem, wyziębieniem i rozwojem mikroorganizmów.

Komfortowe warunki cieplne wpływają też na zadowolenie odbiorców ciepła systemowego.

Aby utrzymać odpowiednią temperaturę budynku, nie musisz śledzić prognoz pogody i martwić się o to kiedy ogrzewanie ma działać a kiedy ma być wyłączone?

Sprawdź, jak pomoże Ci w tym automatyka pogodowa bezpłatnej w ofercie PEC Ciechanów !

Jak działa całoroczna automatyka pogodowa?

Wartości temperatury progowej w okresie jesienno-zimowym i wiosenno-letnim określasz w umowie. Zgodnie ze zleceniem zawartym w umowie dla danego okresu automatyka pogodowa samoczynnie:

  • Włączy ogrzewanie, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej określonej wartości,
  • Wyłączy ogrzewanie, gdy temperatura na zewnątrz będzie wyższa od założonej.
  • test1.jpg

W roku 2020, w porównaniu do roku 2019 PEC Ciechanów zmiejszył emisję zanieczyszczeń do powietrza o:

NOx

15,25%

 
 

CO

23,78%

 
 

pył

56,12%

 
 

benzo/a/piren

32,36%

 
 

sadza

31,07%

 
 

Cichy morderca

Nasze zdrowie zależy od tego jakiej jakości jest nasza woda, jedzenie oraz powietrze. Ten fakt jest szczególnie ważny w czasach pandemii. A ponieważ pandemia COVID-19 atakuje nasze płuca to czyste powietrze staje aktualnie się priorytetem dla naszej odporności oraz powrotu do pełni zdrowia dla tych, których wirus dopadł.

Tymczasem przyszła mroźna zima i znów lampki w miernikach smogu zaczęły świecić czerwonym światłem w niemal całym kraju. Lokalnie również.   

Powietrza nie można kupić w innej restauracji czy wybierając w sklepie inne produkty. Wdychamy to co nas otacza nie mając wyboru. Możemy tylko zmieniać miejsce pobytu, jednak problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy niemal całego naszego kraju.

Dymiące czarne, żółte kłęby dymu są jak cisi zbójcy.

Czy naprawdę chcemy być anonimowym zleceniodawcą i dawać im licencję na zbijanie?

 

Na co konkretnie wpływają zanieczyszczenia powietrza?

Na oczy, skórę, drogi oddechowe, płuca, serce, układy endokrynny i nerwowy. Oddziałują też na płodność kobiet i mężczyzn: obniżają jakość plemników i zaburzają cykl miesiączkowy, co utrudnia zajście w ciążę.

 

Kto jest najbardziej narażony na skutki tych zanieczyszczeń?

Pierwsza grupa to dzieci. Szkodliwe substancje zawarte w powietrzu powodują małą masę urodzeniową i wcześniactwo, co pogarsza stan ich zdrowia nie tylko w dzieciństwie, ale i dorosłym życiu. Najwięcej zgonów powodują zaburzenia układu krążenia, zawały serca udary mózgu i zatorowość płucna.

 

Jak dużo ludzi umiera na skutek zanieczyszczeń powietrza?

Dane WHO są zastraszające: co roku na świecie umiera z tego powodu 7 mln ludzi, w Europie mamy 430 tys. zgonów rocznie, w Polsce 48 tys. Oznacza to, że każdego roku wymazujemy z mapy średniej wielkości miasto.

 

Niektórzy mówią , że to bujdy

W latach 50. XX w. nawet lekarze rekomendowali palenie papierosów i sami palili, bo nie wierzyli w ich szkodliwość. Dzisiaj nikt już nie wątpi w skutki palenia papierosów.

 Smog jest jak przymusowe siedzenie z palaczem w jednym pokoju bez okien.

 

Co możemy zrobić by zyskać zdrowie i zaoszczędzić ?

Podejmować działania edukacyjne i przekonać nieprzekonanych, że spalając złej jakości paliwo lub śmieci szkodzą sobie, bliskimi nam wszystkim.

 

Zacznijmy od oszczędności w zużyciu ciepła. Wykorzystajmy termowizję zimą by zobaczyć gdzie ucieka nam ciepło z naszych domów. Latem uszczelnijmy luki izolacji, wymieńmy nieszczelne okna lub drzwi – tyle te które faktycznie są problem. Czyli oszczędzajmy termomodernizując świadomie. Zyskamy na tym i będzie nam cieplej i taniej kolejnej zimy. Oszczędności zainwestujmy by było tanio i ekologicznie wymieniając stary piec na pompę ciepła, na nowy piec niskoemisyjny. Najtańsza energia to ta, której nie zużyliśmy.

Nowe technologie i termomodernizacja to oszczędności na kosztach ciepła przez długie lata naszego mieszania w ukochanym domu.

 

Zacznij od diagnozy jak zaoszczędzić !

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Sp. z o.o. oferuje badania kamerą termowizyjną by pokazać gdzie uciekają Twoje pieniążki zimą.

Szczegóły na stronie : www.pecciechanow.pl

Informacji udzieli :
Tel. +48 23 672 44 00
Tel. +48 500 208 674
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 termowizja.jpg

 

 

Potem skorzystaj z programów dofinansowania termomodernizacji i wymiany pieca ! Informację o możliwościach sfinansowania inwestycji znajdziesz tu: https://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/

czyste pow.jpg

 

A ekologiczna ciepła woda ?

Piecyki gazowe w mieszkaniu to też małe piece – można je zlikwidować i mieć ciepłą wodę z PEC-u. Bez ryzyka czadu.

 

Informacji udzieli :
Specjalista do Spraw Rozwoju Systemu Ciepłowniczego
tel. +48 661 461 489
tel. +48 661 458 104
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczymy się ciepła przez LEKCJE CIEPŁA - od dzisiaj w każdy piątek o godz. 12 w Radiu Rekord 88,7 FM i na Ciechanow.CoZaDzien.pl Czerwony Kapturek, babcia i Kot Klucha wejdą z nami na komin, ustawią kaloryfery by było nam CIEPŁO i jednocześnie OSZCZĘDNIE.
A dzisiaj mamy dla Was konkurs ze świetnymi nagrodami dla trzech pierwszych poprawnych odpowiedzi. Wystarczy, że szybko w komentarzach odpowiesz czy babcia postąpiła dobrze zakręcając kaloryfer, gdy otworzyła okno i wietrzyła mieszkanie? DOBRZE czy ŹLE? Odpowiedź i nagrody już po godzinie 14:00 tutaj.
Podpowiedź znajdziecie na http://www.lekcjeciepla.pl/ albo posłuchacie w radiowym teatrzyku, który znajdziecie w poniżej.
 

logopl.jpg

W dniu 23.12.2019 r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Sp. z o.o. podpisało umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Warszawie na dofinansowanie realizacji projektu p.n. „Modernizacja systemu ciepłowniczego PEC w Ciechanowie Sp. z o.o. poprzez budowę instalacji wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w wysokosprawnej kogeneracji”  w ramach Działania 1.6 Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej
w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe, Poddziałanie 1.6.1. Źródła wysokosprawnej kogeneracji, oś priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki.

Projekt swym zakresem obejmuję realizację 3 zadań, tj.  budowę instalacji wysokosprawnej kogeneracji z wykorzystaniem OZE (biomasa) opartego o kocioł parowy o mocy około
13 MW i turbinę parową o mocy 1,1 MWe oraz budowę dwóch instalacji wysokosprawnej kogeneracji, zasilanych gazem ziemnym wysokometanowym o mocy elektrycznej 0,999 MW i 1,998 MW.

Celem projektu jest osiągnięcie statusu efektywnego systemu ciepłowniczego, zwiększenie efektywności przetwarzania energii pierwotnej poprzez wytwarzanie energii cieplnej
i elektrycznej w kogeneracji, zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, redukcję emisji zanieczyszczeń do atmosfery, w tym zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, zwiększenie niezależności energetycznej Spółki oraz zwiększenie przychodów Spółki dzięki sprzedaży do OSD wyprodukowanej energii elektrycznej.

W wyniku realizacji inwestycji Spółka osiągnie wymierny efekt w postaci zmniejszenia zużycia energii pierwotnej o 117.687 GJ/rok oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 41.690 MgCO2/rok.

Całkowity koszt inwestycji to 62.292.031,44 zł, w tym dotacja 20.249.559,77 zł